info [@] cashaf.ir
۰۲۱-۴۴۶۵۳۶۵۷
کشاف ارتباطات کار و سرمایه کشاف ارائه دهنده خدمات هدیه و وفاداری

چرا اغلب کسب و کار ها به برنامه های هدیه و وفاداری نیاز دارند ؟چرا اغلب کسب و کار ها به برنامه های هدیه و وفاداری نیاز دارند؟

با طرح و اجرای صحیح و بموقع برنامه های هدیه و وفاداری ، اغلب کسب و کارها میتوانند به مزایای زیر دست یابند :

 • افزایش توان حفظ مشتریان موجود و جذب مشتریان جدید
 • افزایش مقدار خرید های بعدی هر مشتری
 • افزایش مراجعه و تردد مشتری به فروشگاه و وبسایت کسب و کار
 • کسب اطلاع از نگرش مشتری های با ارزش
 • واقعی سازی و تسریع گرایشات فروش
 • تبدیل شدن به رقیبی قدرتمند در صنف مربوطه

آیا کسب و کار شما به برنامه هدیه و وفاداری نیاز دارد؟

آمار و ارقام گردش پول از طریق برنامه های وفاداری در آمریکا و سایر کشور های پیشرفته ، نشاندهنده افزایش بی سابقه درآمد انواع کسب و کارها از طریق برنامه های وفاداری است و این نیاز را برای کسب و کارها انکار ناپذیر میسازد ، ولیکن طرح و اجرای صحیح یک برنامه لویالتی نقشی بسیار تعیین کننده در شانس موفقیت آن برنامه دارد. پس بهتر است برای پاسخ به این پرسش ، جوانب مثبت و منفی برنامه های وفاداری مورد اشاره قرار گیرد :


الف- نکات مثبت یک برنامه لویالتی:

 1. تشویق مشتریان به تمرکز خریدهایشان در کسب و کار شما و نهایتاً برخورداری از مزایا و جوائز ارزشمند.
 2. تمایل کمتر به انتخاب برنامه های رقبا در مشتریانی که از طریق برنامه لویالتی شما امتیاز یا ویزیت کسب میکنند.
 3. از پیش تأمین شدن هزینه های برنامه های وفاداری در مقایسه با سایر خدمات تبلیغاتی زیرا مشتریان در ابتدا خرید کرده و سپس در زمان رسیدن به حدنصاب ، آنها جوایز، تخفیفات وسایر مزایا را دریافت میکنند.
 4. بعضی از مقادیر لویالتی جمع آوری شده (امتیازات/ویزیت) به دریافت تخفیف و جایزه منجر نمیشوند زیرا بعضی از مشتریان هیچ وقت به حد نصاب مورد نیاز نمیرسند.
 5. یک برنامه لویالتی از طریق جمع آوری اطلاعات مشتریان ، پیگیری الگوی خرید آنها را امکان پذیر میسازد و میتواند برای شما ایده هایی نو به همراه داشته باشد.
 6. اگر شما یک کسب وکار قابل توجهی دارید ، طراحی یک سناریوی وفاداری که شامل تعامل و همکاری با سایر صاحبان کسب وکار باشد ، میتواند منبع درآمد مناسبی برای شما و شرکای تجاری شما باشد.
 7. طراحی صحیح سناریوی برنامه وفاداری با هدف ایجاد یک رابطه برد-برد بین صاحبان کسب و کار ومشتریان ، میتواند احساس ارزشمندی را در مشتریان شما برانگیزد و لویالتی برای آنها مفهوم قابل توجهی داشته باشد.


ب- نکات منفی یک برنامه لویالتی:

 1. نیاز به هزینه اولیه پیاده سازی و پشتیبانی مالی در بلندمدت (مگر اینکه یک برنامه لویالتی ساده بصورت "در ازای 10 خرید 1 عدد رایگان"یا مشابه آن طرح شود).
 2. اشتباه در تعریف سناریوی امتیازدهی در برنامه های وفاداری ، میتواند بدهی های مالی برای کسب و کار ایجاد کند ( که با تعریف تاریخ انقضای امتیازات بعد از یک محدوده زمانی قابل کنترل است).
 3. عدم توجه به اینکه بهترین مشتریان شاید بدون اجرای برنامه لویالتی هم وفادار و سود آور بوده اند ، میتواند سود کسب و کار را به دلایل غیر ضروری کاهش دهد.
 4. انتخاب سناریوی نامناسب برای حفظ و مراقبت طولانی مدت از مشتری ، ممکن است منجر به از دست دادن وی و تمایل به خرید از رقبا شود.

منبع : کشاف ارتباطات کارو سرمایه

دسته بندی مقالات و مطالب

آخرین مقالات و مطالب