info [@] cashaf.ir
۰۲۱-۴۴۶۵۳۶۵۷
کشاف ارتباطات کار و سرمایه کشاف ارائه دهنده خدمات هدیه و وفاداری

تفاوت همکاری در فروش (affiliate marketing) با بازاریابی شبکه ای چیست؟همکاری در فروش یا همان affiliate marketing این روزها جزو ترندهای برتر در زمینه ی فروش در دنیا شده است. شرکت های بزرگی مانند ebay از این روش برای فروش محصولاتشان استفاده می‌کنند. در داخل ایران نیز شرکت های بسیاری هستند که با اعطای نمایندگی یا قرارداد فروش، افراد مختلف را به همکاری در فروش محصولات خود ترغیب می‌کنند. نکته ی بسیار مهم این است که باید تفاوت بین همکاری در فروش و نتورک مارکتینگ یا همان بازاریابی شبکه ای را بدانیم. در روش های همکاری در فروش، هر فرد فقط به عنوان فروشنده در سیستم عضو شده و تنها میتواند از فروش محصولات خود درآمد کسب کند و معمولا برای گسترش شبکه ی همکاران فروش، برای معرفی افراد به سیستمهای همکاری در فروش به افراد جایزه یا پاداش داده میشود. این در حالی ست که در نتورک مارکتینگ هر فرد از فروش افراد زیرمجموعه ی خود سود به دست می آورد. این باعث میشود پس از مدتی هر فرد با معرفی تعدادی فروشنده از درآمد آنها استفاده کند و کم کم فروش را فراموش کند. در روش همکاری بیشترین درآمد هر فرد از سود حاصل از فروش خودش است و بنابراین افراد از چرخه فروش کنار نمی روند.

کدام یک بهتر است؟ همکاری در فروش یا نتورک مارکیتنگ؟

همانطور که میدانید روش های نتورک مارکتینگ غیرقانونی بوده و ریسک چنین فعالیتهایی زیاد است. همچنین در روش نتورک مارکتینگ سود حاصل از فروش هر عدد محصول بسیار کم تر از حالت همکاری در فروش است. در روشهای همکاری در فروش، از روش های نوین برای جذب مشتری استفاده میشود که طبیعتا هزینه ی کمتری داشته و بازدهی بیشتری دارند. نکته ی بسیار مهم در روش های همکاری در فروش این است که بر خلاف روش های نتورک مارکتینگ که معمولا فرد مجبور به خرید اولیه یا پیش‌خرید محصولات میشود، در برنامه های همکاری در فروش، هیچ خرید اولیه و یا پیش‌خرید وجود ندارد و فرد فروشنده تنها مشتری را به شرکت معرفی میکند و در صورت خرید آن مشتری، پورسانت خود را دریافت میکند.

به عنوان یک همکار فروش آیا مشتریان من گم نمی شوند؟

در سیستم های همکاری در فروش، مشتری تنها به سایت معرفی میشود. ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که از کجا بدانم مشتریان من گم نمیشود؟ یا در صورت خرید حتما پورسانت به من واریز می‌شود؟ جواب خیلی سادست. در سیستم های همکاری در فروش هر فرد یک کد و لینک مخصوص به خود دارد تا به وسیله آن کد یا لینک مشتری را به سایت معرفی کند. در صورتی که هر فرد با کد یا لینک مخصوص به یک همکار فروش وارد سایت شده یا خرید کند. همکار فروش بلافاصله مطلع شده و میتواند روند خرید مشتری را ببیند و میزان سود خود را دریافت کند.

به عنوان یک فروشنده، مزیت های همکاری در فروش برای من چیست؟

همکاری در فروش روشی کم هزینه و سودآور برای افرادی است که میخواهند در کمتر از یک سال به درآمد معقولی دست پیدا کنند. در این سیستمها، افراد از طریق روش های دیجیتال و با استفاده از سایت یا شبکه های مجازی، مشتریان را ترغیب به خرید محصولات می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید در منزل خود، یک فروشنده موفق باشید؛ ساعات کاری شما کاملا انعطاف پذیر است و می‌توانید به استعداد و نوآوری های خود برای فروش بیشتر تکیه کنید.

دسته بندی مقالات و مطالب

آخرین مقالات و مطالب