info [@] cashaf.ir
۰۲۱-۴۴۶۵۳۶۵۷
کشاف ارتباطات کار و سرمایه کشاف ارائه دهنده خدمات هدیه و وفاداری
مشتری های شما می توانند به کارت هدیه خود بطور آنلاین و یا از طریق پایانه فروش پول واریز کنند. برای اینکار می توان از طریق پول نقد یا کارت بانکی در پایانه فروش و یا از طریق کارت بانکی یا PAYPAL اقدام نمود. واریز وجه (LOAD) را می توان در دفعات نامحدود انجام داد و بابت کارمزد آن نیز برای مشتریان هیچگونه شارژ هزینه صورت نمیگیرد.
خیر. شما می توانید سرویس های هدیه/ وفاداری را به شکل های مختلف به مشتری های خود ارائه دهید که البته رایج ترین آنها کارت پلاستیکی است. در ضمن مشتریان شما میتوانند کارتهای فیزیکی خود را در اپلیکیشن CUSTOMER به کارتهای مجازی یعنی به بارکد هایی تبدیل کنند که این بارکد ها در پایانه فروش بمنظور انجام تراکنش، اسکن و شناسایی میشوند. علاوه بر اینها ، مشتری میتواند موبایل خود را نیز برای پردازش تراکنش هدیه/ وفاداری استفاده نماید. مشتری بعد از فعالسازی موبایل خود در سیستم میتواند از طریق شماره آن موبایل همراه با یک رمز عبور، کلیه تراکنش های موجود در سامانه را انجام دهد. در بسته فراگیر، علاوه بر امکانات فوق امکان استفاده از کارت وانکارد بصورت فیزیکی یا دیجیتال نیز برای ارائه سرویس های هدیه/ وفاداری و سایر خدمات پیش بینی شده در سامانه فراهم میباشد.
بله. سامانه کش سافت این گزارشات را با تنوع زیادی برای شما فراهم میکند، بطوریکه بتوانید موجودی های کارت یا موبایل و کلیه تراکنش های انجام شده با آنها و همچنین جوایز و تخفیفات دریافت شده توسط مشتریان و حتی تخفیفات سالیانه را به تفکیک شعب و در بازه های زمانی مختلف پیگیری و در صورت لزوم فایل آنها را مشاهده، دانلود و یا چاپ کنید. ضمناً شما از طریق سیستم گزارش دهی تحت وب سامانه می توانید دسترسی فوری به همه اطلاعات مربوط به کارت/ موبایل ها و تراکنش هایتان را بصورت آنلاین داشته باشید.
ما حقیقتاً مفهوم وفاداری را درک می کنیم و این نه فقط بعنوان کسب و کار ما بلکه فلسفه اعتقادی ماست. ما کاملترین و با ارزش ترین سامانه نرم افزاری هدیه و وفاداری جهان را با ساده ترین روش راه اندازی و راهبری ، همراه با برنامه های وفاداری دارای ویژگی های کامل با قیمتی بسیار مناسب و مقرون بصرفه ارائه داده ایم ضمن آنکه صاحبان کسب و کار طرف قرارداد با کش اکس ، از این طریق صاحب تمام و کمال بانک اطلاعاتی و پایگاه داده های با ارزش مشتریان خود میشوند. ما به طرز خستگی ناپذیری به تلاش خود ادامه می دهیم تا ارائه خدمات بی نظیر به صاحبان کسب و کار ها را دائماً گسترش دهیم و با اعمال اصلاحات نو آورانه همیشگی و تکمیل توانایی های سامانه ، کارفرمایان خود را در روند پیشرفت و رونق کاری کمک نماییم.
در این صورت باید مقدار مبلغ فروش به دو بخش تقسیم شود : ابتدا باید مقدار موجودی روی کارت به اطلاع مشتری رسانیده شود و بعد از گرفتن تاییدیه مقدار پولی که مشتری مایل است از کارت هدیه اش کاسته شود (حداکثر به میزان موجودی کارت هدیه اش) ، مابقی مبلغ خرید مشتری ، محترمانه از وی درخواست گردد (بطور نقدی یا با کارت اعتباری/نقدی).
ارجاع کامل کالا یا برگرداندن بخشی از اجناس خریداری شده با کارت هدیه/وفاداری ، روندی مشابه دیگر کارتهای اعتباری دارد و چنانچه قوانین و مقررات کسب و کار شما اجازه برگرداندن جنس خریداری شده را بدهد ، مشتری میتواند با در دست داشتن کارت هدیه / وفاداری خود و رسید خرید کالای مذکور ضمن برگرداندن جنس ، از طریق سامانه موجودی های روی کارت خود را به روز سازی کند بطوریکه با انجام تراکنش ارجاع کالا ، مبلغ کالای مرجوعی به موجودی نقدی اضافه میشود و بخشی از مقدار لویالتی جمع آوری شده ناشی از خرید آن جنس ، متناسباً کاهش می یابد.
برخلاف اغلب پردازشگران کارت که معمولاً از اشخاص ثالث برای پردازش تراکنش های کارت هدیه استفاده میکنند ، ما پردازش ها را خودمان انجام میدهیم بهمین دلیل کلیه تراکنش ها از جمله ارجاع کالا بلافاصله صورت میگیرد و مبالغ نقدی و مقادیر لویالتی مربوط به هر تراکنش بدون فوت وقت به کارت های هدیه / وفاداری اعمال خواهند شد.
بله. هر مشتری شما میتواند با ثبت نام و بازگشایی حساب در پنل کاربری یا اپلیکیشن CUSTOMER و اضافه کردن کارت/ موبایل های خود، موجودی های نقدی و مقادیر لویالتی (امتیازات، مراجعات)، جوایز و تخفیفات روی آنها را مشاهده نماید. همچنین آنها میتوانند با استفاده از همان اپلیکیشن در صورت نیاز، مفقوده/ ربوده شدن کارت/ موبایل هایشان را گزارش دهند یا به کارت/ موبایل های خود وجه واریز کنند و یا حتی موجودی هایشان را به کارت/ موبایل های دیگران انتقال دهند.